Nejlepším výkonem jara jsme udolali Nové Veselí!

Lukáš Hloušek FOTOV 19. kole 1. ligy mužů jsme ve Sportovní hale ZŠ Strž přivítali tým Sokola Nové Veselí. Se stejným soupeřem se střetl také náš prvoligový mladší dorost, ale to až o den později a v Hradci Králové. Starší dorostenci rozstříleli České Budějovice!

19. kolo 1. ligy mužů

1.HK Dvůr Králové – Sokol Nové Veselí 28:23 (16:11)

Sobotní utkání ve sportovní hale Strž rozhodně patřilo mezi vydařenější partie, které Dvoráci svým příznivcům o letošní sezoně nabídli. Do města Safari přitom dorazil tým, který před zápasem atakoval třetí příčku tabulky.

Na východě Čech ale házenkářům z Nového Veselí pšenka nekvetla. Domácí byli od začátku lepším týmem. Nejprve si vytvořili minimální vedení, to ale od 15. minuty začali neustále navyšovat. Mohla za to zlepšená hra obrany, ale také kombinační akce režírované navrátilcem do sestavy Grohem, jemuž v Jičíně skončila extraligová sezona. Střelecky se ze spojek prosazovali mladí kanonýři Tomeš s Pichou a poločasový stav 16:11 se takřka dvěma stovkám diváků musel líbit.

Po přestávce byla hra zpočátku vyrovnaná, hosté se nevzdávali a třemi góly v řadě se jim dokonce podařilo snížit až na rozdíl tří branek (19:16). Znovu zlepšená obrana a rychlé kontry ale žádný zvrat nedovolily. „Rychlíci“ Etrich s Paclíkem brejky využívali předpisově a rázem domácí vedli o sedm branek.

V závěru si sice Dvoráci vybrali střelecké volno, soupeři to ale pomohlo pouze na snížení konečného skóre na podobu 28:23.

 

AUTOR: Tomáš Otradovský (Krkonošský deník)

 

V dalším kole nás čeká derby na palubovce Jičína. Utkání se hraje v sobotu 18.4. od 17 hodin! Celkově nemáme los pro závěr sezony příliš příznivý, ze čtyř zbývajících zápasů se pouze jednou představíme doma. Navíc nás čekají souboje se dvěma nejlepšími týmy letošního ročníku 1. ligy!

 

Branky: Tomeš 11/1, Picha Lukáš 6/1, Etrich 4, Fiedor Daniel, Groh a Paclík po 2, Kirschbaum Jakub 1

Sestava: Martin Babčaník, Pavel Šturma – Robert Fiedor, Michal Paclík, Lukáš Gogolák, Pavel Etrich, Jakub Kirschbaum, Martin Zelinka, Daniel Fiedor, Matěj Vitoušek, Radim Kulhánek, Tomáš Tomeš, Jiří Groh, Lukáš Picha

Vyloučení: 3:6

Diváci: 170

 

 

19. kolo 2. ligy starších dorostenců

1.HK Dvůr Králové – Lokomotiva České Budějovice 30:18 (16:11)

České Budějovice figurovaly před zápasem na třetím místě s náskokem pěti bodů na náš tým, přičemž my máme ještě zápas s Chodovem k dobru. Utkání bylo ze začátku vyrovnané, mírně na vrch jsme ale měli my, soupeři museli stále dotahovat jednobrankové vedení. Zlom nastal v rozmezí 9. – 14. minuty, kdy jsme sérií čtyř branek odskočili do čtyřbrankového vedení 8:4. Toto vedení se nám ještě do konce poločasu podařilo o jednu branku navýšit a do kabin se tak šlo za stavu 16:11.

Vstup do druhého poločasu nám také vyšel. Sérií dalších třech branek jsme se soupeřům vzdálili až na rozdíl 8 branek, ve 4. minutě 2. poločasu. Hra se po té vyrovnala. Do 16. minuty jsme drželi sedmibrankové vedení. Pak přišla série čtyř našich branek, která definitivně zlomila odpor soupeře. Ve 24. minutě jsme vedli 28:17 a o vítězi bylo definitivně rozhodnuto. Konečné skóre se zastavilo na stavu 30:18.

Další utkání sehrají naši starší dorostenci v sobotu 18.4. od 15 hodin v Jablonci nad Nisou!

 

Branky: Vitoušek 7, Kirschbaum Jan 6/1, Bonaventura, Čipera a Hynek po 4, Hampl 2, Nezmann 2/1, Balla 1

Sestava: Jan Vitvar – Josef Čipera, Lukáš Hynek, Dan Balla, Lukáš Picha, Jan Kirschbaum, Jan Neumann, Pavel Bonaventura, Matěj Vitoušek, Matyáš Hampl

Vyloučení: 5:7

ČK: 2( Bonaventura, Vitoušek):0

Diváci: 40

 

19. kolo 1. ligy mladších dorostenců

1.HK Dvůr Králové – Sokol Nové Veselí 26:39 (13:22)

Mladší dorostence nečekal vůbec lehký soupeř. Nové Veselí figuruje na třetím místě tabulky se ztrátou pouhých čtyř bodů na vedoucí Duklu.

Hosté už od začátku utkání dávali najevo svoji převahu. Rychle se dostali do tříbrankového vedení, které postupně navyšovali. Přesto se našim hráčům se soupeřem dařilo poměrně držet krok. Ve 20. minutě byl stav 10:15. Pak však přišla šestibranková série hostujícího týmu, která zřejmě definitivně rozhodla zápas. Našim hráčům se do konce poločasu podařilo již pouze snížit na rozdíl devíti branek. Do šaten se tak šlo za stavu 13:22.

Ani úvod druhého poločasu nenaznačoval nic o tom, že by mělo dojít ke zvratu v utkání. Hosté zvýšili svůj náskok až na jedenáct branek v 7. minutě 2. poločasu. Po zbytek utkání již pouze udržovali svoje luxusní vedení, které nakonec navýšili až na třináct branek.

Další utkání sehrají naši mladší dorostenci v sobotu 18.4., před zápasem mužů, od 15 hodin v Jičíně!

 

Branky: Věcek Jan 7, Kučera 6, Voňka Petr 5/5, Kudláček a Mečava po 2, Hassman a Veselý po 1

Sestava: Roman Věcek – David Kudláček, Daniel Němeček, Matyáš Hampl, Dan Balla, Petr Souček, Adam Kučera, Jan Hassman, Marko Mečava, David Vojtíšek, Petr Voňka, Jan Věcek, Lukáš Veselý

Vyloučení: 2:2

Diváci: 30

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *