V derby se nakonec radoval Jičín!

Lukáš Hloušek FOTOVe 20. kole 1. ligy mužů jsme zajížděli k tradičnímu derby na palubovku rezervy extraligového Jičína! Utkání v Jičíně čekalo také na naše prvoligové mladší dorostence. Starší dorostenci cestovali do Jablonce nad Nisou.

20. kolo 1. ligy mužů

HBC Ronal Jičín B – 1.HK Dvůr Králové 25:23 (17:10)

S těsnou porážkou o pouhé dva góly opouštěli jičínskou palubovku házenkáři Dvora Králové. Ve východočeském derby se jednalo o přímou bitvu o osmou příčku, o to víc mohlo hostující hráče mrzet, že v hale letitého rivala nedokázali uspět.

Tradiční souboj v jičínské hale rozhodně patřil mezi ta lepší prvoligová představení. Ač Dvoráci od úvodních minut nehráli vůbec špatně, patřil první poločas jejich soupeři. Na domácí vedení 9:4 ještě hosté dokázali reagovat a snížit, přesto hlavně zásluhou velmi dobře hrajícího Rychny vyhrál Jičín úvodní třicetiminutovku o sedm branek.

Ani po přestávce to na palubovce nevypadalo na výraznější převahu hostitelů, ti si přesto udržovali náskok. Na dvorské straně soupeři největší problémy činili Groh, Tomeš a Lukáš Picha. Za stavu 25:20 se možná zdálo být rozhodnuto, od té chvíle ale góly stříleli jen hosté, a tak se i jejich soupeř musel o výsledek bát. Jenže drtivý nápor přišel pozdě. Dvůr již stihl skóre pouze upravit, prohře 23:25 však nezabránil.

 

AUTOR: Tomáš Otradovský (Krkonošský deník)

 

I přes porážku je o záchraně 1. ligy rozhodnuto. Tatran Bohunice totiž podlehl Olomouci a ani jeden z těchto týmů na posledních dvou místech už nás nemůže předstihnout!

 

V dalším kole nás čeká těžký zápas na palubovce druhého týmu tabulky, ČZ HBC Strakonice 1921. Utkání se hraje v sobotu 25.4. od 18 hodin!

 

Branky: Picha Lukáš 6/1, Groh 5, Zelinka a Tomeš po 4, Fiedor Daniel 4/2,

Sestava: Martin Babčaník, Pavel Šturma – Robert Fiedor, Michal Paclík, Lukáš Gogolák, Pavel Etrich, Jakub Kirschbaum, Martin Zelinka, Daniel Fiedor, Radim Kulhánek, Tomáš Tomeš, Jiří Groh, Lukáš Picha

Vyloučení: 6:1

Diváci: 95

 

 

20. kolo 2. ligy starších dorostenců

ElektroPraga Jablonec – 1.HK Dvůr Králové 28:24 (15:12)

Do Jablonce cestovala velmi oslabená sestava. Na lavičce byl pouze jeden hráč na střídání.

Úvod utkání nám vyšel a rychle jsme se dostali do dvoubrankového vedení 2:0. Domácím se ale záhy podařilo vývoj utkání otočit a ve dvanácté minutě vedli 6:3. Poté se hra vyrovnala a skóre, až do dvacáté páté minuty bylo stále vyrovnané 11:10. Závěrečnou pětiminutovku ale zvládli lépe domácí a odskočili na poločasových 15:12.

Druhý poločas byl také vyrovnaný, střelecky se oba týmy střídaly, ale domácí si udržovali tří až pěti brankový náskok a svůj vysoký náskok uhájili až do konce zápasu.

Další utkání sehrají naši starší dorostenci v sobotu 25.4. od 14:15 hodin ve Strakonicích!

 

Branky: Vitoušek 8, Kirschbaum Jan 5, Neumann 4/2, Balla, Hynek a Macejka po 2, Bonaventura 1

Sestava: Jan Vitvar – Lukáš Hynek, Dan Balla, Štefan Macejka, Jan Kirschbaum, Jan Neumann, Pavel Bonaventura, Matěj Vitoušek

Vyloučení: 5:5

ČK: 1(Pelinka):0

Diváci: 40

 

20. kolo 1. ligy mladších dorostenců

HBC Ronal Jičín – 1.HK Dvůr Králové 37:24 (18:10)

Utkání bylo vyrovnané pouze do 6. Minuty, kdy srovnával Honza Věcek na 3:3. Jičín po té změnil obranný systém. Domácí začali praktikovat aktivní vysunutou obranu a nám se proti ní nedařilo prosadit. Domácí nás navíc trestali z rychlých protiútoků, ve 13. minutě tak byl stav 10:5 pro domácí. Ve 22. minutě svítil na světelné tabuli ještě celkem nadějný stav 13:9. Závěr poločasu nám ale hrubě nevyšel a do šaten se tak šlo s mankem osmi branek na domácí.

Obraz hry se nezměnil ani ve druhém poločase. Domácí měli výraznou převahu, nám se navíc vůbec nedařilo v zakončení. Výsledkem tak je konečná vysoká porážka o třináct branek

Další utkání sehrají naši mladší dorostenci v sobotu 25.4., před zápasem mužů, od 16 hodin ve Strakonicích!

 

Branky: Věcek Jan ml. 6, Kučera, Štok a Veselý po 3, Voňka 3/3, Mečava 2, Cvejn, Hassman, Kudláček a Vojtíšek po 1

Sestava: Roman Věcek – David Kudláček, Daniel Němeček, Vojtěch Štok, David Šeba, Radek Cvejn, Adam Kučera, Jan Hassman, Marko Mečava, David Vojtíšek, Petr Voňka, Jan Věcek, Lukáš Veselý

Vyloučení: 3:2

Diváci: 50

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *