Ze Strakonic veze body pouze mladší dorost!

Lukáš Hloušek FOTOVe 21. kole 1. ligy mužů jsme zajížděli na palubovku druhého týmu tabulky do Strakonic. Spolu s muži do Strakonic cestovaly také oba naše dorostenecké týmy. Mladší dorostenci potřebovali poslední tým tabulky porazit, aby mohli pomýšlet na udržení v 1. lize.

21. kolo 1. ligy mužů

ČZ HBC Strakonice 1921 – 1.HK Dvůr Králové 25:22 (10:11)

Pracovní povinnosti a kolize termínů se zápasem Jičína zapříčinila, že do Strakonic cestovala velmi slátaná sestava. Postrádali jsme Radima Kulhánka, Dana Fiedora, Jirku Groha, Tomáše Tomeše a nemohl nastoupit ani Martin Kotík, jelikož stále nemá vrácený registrační průkaz po červené kartě v Náchodě. Věkový průměr našeho týmu ve Strakonicích činil 24 let a jen málokdo před utkáním věřil, že na palubovce druhého týmu 1. ligy nakonec budeme do posledních minut utkání sahat po bodech.

Opak však byl pravdou, od začátku utkání jsme s domácími hráli vyrovnanou partii, ba co víc, dokonce jsme vedli. Domácím se nedařilo na naši postavenou obranu a my jsme trestali z rychlých protiútoků. Také hra v útoku nám poměrně vycházela. Na spojkách si spolu zahráli bratři Kirschbaumové společně s Lukášem Pichou a vymetali pavouky z rohů domácí branky. Honza Kirschbaum vsítil premiérovou branku za muže v 1. lize! V 15. minutě byl stav 5:6 pro nás. Domácí nás vzápětí sice vystřídali ve vedení, závěr poločasu však opět patřil nám a do kabin se tak šlo za příznivého stavu 10:11 pro nás.

Vstup do druhého poločasu vyšel lépe domácím hráčům, kteří se sérií třech branek dostali do vedení 13:11. My jsme však postupem času hru opět vyrovnali a v 7. minutě byl opět nerozhodný stav 14:14. Nadále se hrála vyrovnaná hra, nás bohužel brzdilo velké množství vyloučených. Ve 12. minutě 2. poločasu jsme se dokonce dostali do vedení 16:17. Domácí si však vzápětí vzali vedení opět na svoji stranu. Ve 23. minutě svítil na světelné tabuli naposledy vyrovnaný stav 20:20. Následně se domácí v rozmezí 23. – 26. minuty dostali sérií tří branek do vedení 23:20 a to se nejspíš nakonec ukázalo jako rozhodující pro konečný výsledek. Úzkému kádru už nezbývalo mnoho sil. Přesto se nám ještě podařilo snížit na jednobrankový rozdíl, 23:22 ve 28. minutě! Na víc už to však bohužel nestačilo. V závěru ještě domácí skórovali dvakrát do prázdné branky a před zaplněnou halou tak mohli slavit dva body. My se však rozhodně nemáme za co stydět.

V dalším kole nás čeká dohrávka 18. kola v Praze na palubovce TJ JM Chodov. Utkání se hraje v neděli 3.5. od 15 hodin!

 

Branky: Etrich 8/3, Picha Lukáš 5, Kirschbaum Jakub 4, Fiedor Robert 2, Kirschbaum Jan, Paclík a Zelinka po 1

Sestava: Martin Babčaník – Robert Fiedor, Michal Paclík, Lukáš Gogolák, Pavel Etrich, Jakub Kirschbaum, Martin Zelinka, Jan Kirschbaum, Pavel Bonaventura, Lukáš Picha

Vyloučení: 1:6

ČK: 0:1 (Kirschbaum Jan)

Diváci: 247

 

 

21. kolo 2. ligy starších dorostenců

ČZ HBC Strakonice 1921 – 1.HK Dvůr Králové 24:23 (13:11)

Favorizovaní domácí se hned v úvodu snažili rozhodnout zápas ve svůj prospěch. Naráželi však na kvalitní obranu našich hráčů. Hrála se tak vyrovnaná hra, kdy se oba soupeři střídali ve vedení. Díky sérii čtyř branek v rozmezí 19. – 22. minuty šli ale do kabin s dvoubrankovým náskokem domácí.

Podobný průběh měl i poločas druhý. Domácí si udržovali svůj dvou až tříbrankový náskok z 1. půle. Ve 27. minutě byl stav 24:21 pro Strakonice. Ve zbytku poločasu už se prosazovali pouze naši hráči, podařilo se jim snížit na jednobrankový rozdíl. V poslední minutě ubránili útok domácích a měli tak možnost ještě vsítit vyrovnávací branku, to se však již nepodařilo.

Přesto naši hráči zaslouží pochvalu za vyrovnanou partii se suverénem letošního ročníku 2. ligy.

Nyní čeká starší dorostence také dohrávka 18. kola na palubovce Chodova. Utkání se hraje v neděli 3.5. od 13 hodin!

 

Branky: Kirschbaum Jan a Macejka po 5, Bonaventura 4, Neumann 4/2, Šeba 3, Hynek 2

Sestava: Jan Vitvar – Lukáš Hynek, David Šeba, Štefan Macejka, Matyáš Hampl, Jan Kirschbaum, Jan Neumann, Pavel Bonaventura

Vyloučení: 5:2

Diváci: 45

 

21. kolo 1. ligy mladších dorostenců

ČZ HBC Strakonice 1921 – 1.HK Dvůr Králové 32:33 (14:17)

Od úvodních minut si šli naši hráči za svým cílem, a sice odvézt ze Strakonic dva body. V 5. minutě vedli 1:3 a prezentovali se pohlednou hrou. Ve 13. minutě se jim podařilo zvýšit na rozdíl čtyř branek a v pohodě kontrolovali hru. Domácí pouze v závěru poločasu snížili na tří brankový rozdíl.

I v úvodu druhého poločasu si naši hráči udržovali čtyřbrankové vedení. V rozmezí 12. – 15. minuty se nám sérií pěti branek podařilo odskočit na osmibrankový rozdíl 19:27 a zdálo se, že si v pohodě dojdeme pro vítězství. Domácí se však nevzdali a přišla naše horová šestiminutovka. Od 18. do 24. minuty se domácí prosadili sedmkrát, my ani jednou a z vedení 21:28 jsme najednou prohrávali 29:28! Závěr utkání byl tedy vyrovnaný boj, ve kterém jsme nakonec byli o jednu branku šťastnější my.

Našimi nejlepšími střelci v utkání byli s deseti brankami Honza Věcek ml. a s devíti brankami Adam Kučera.

Mladší dorostenci mají o nadcházejícím víkendu reprezentační přestávku. K poslednímu utkání nastoupí v sobotu 9.5. od 15 hodin. To v domácím prostředí přivítají celek KH Kopřivnice!

 

Branky: Věcek Jan ml. 10, Kučera 9, Cvejn, Kudláček a Štok po 3, Veselý 2, Voňka 2/1, Šeba 1

Sestava: Roman Věcek – David Kudláček, Daniel Němeček, Matyáš Hampl, Vojtěch Štok, David Šeba, Radek Cvejn, Adam Kučera, Jan Hassman, Marko Mečava, Petr Voňka, Jan Věcek, Lukáš Veselý

Vyloučení: 5:9

ČK: 0:1 (Kudláček)

Diváci: 50

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *