Sezonu jsme zakončili remízou s mistrem!

Lukáš Hloušek FOTOV sobotu 9.5. čekalo naše dorostenecké týmy a muže poslední, 22. kolo jejich soutěží. Muži přivítali již jistého mistra 1. ligy, KH Kopřivnice. S Kopřivnicí se střetl také náš prvoligový mladší dorost. Starší dorostenci hostili tým TJ Sokol Úvaly.

22. kolo 1. ligy mužů

1.HK Dvůr Králové – KH Kopřivnice 29:29 (14:14)

Opět jsme se nevyhnuli několika absencím, z nichž nejcitelnější byla absence kanonýra Tomáše Tomeše. Naopak do sestavy se vrátil tvůrce hry Jirka Groh.

Do utkání jsme vstoupili bez jakéhokoliv respektu k vítězi 1. ligy. Rozdíl mezi prvníma desátým týmem tabulky nebyl vůbec znát, nutno ale dodat, že hosté nebyly komplet, chyběla jim řada opor ze Zubří. Ve 4. minutě jsme se dostali do vedení 3:0 a následně 4:1 v 7 minutě, tím jsme hostujícího trenéra donutili vzít si oddechový čas. Hosté po té snížili na 4:3, ale nám se stále dařilo držet dvoubrankové vedení až do 14. minuty. V té době se hostům podařilo sérií dvou branek vyrovnat na 6:6. Stále jsme však měli navrch a hosté museli dotahovat naše jednobrankové vedení. To se změnilo až ve 22. minutě, kdy se hostující tým dostal díky sérii třech branek poprvé do vedení 10:11. Nás v té době trápila hlavně koncovka. Hostům však jejich vedení vydrželo pouze šest minuty, ve 25. minutě jsme se opět dostali do jednobrankového vedení. Do konce poločasu však Kopřivnice ještě dokázala srovnat a do kabin se tak šlo za stavu 14:14.

Vstup do druhého poločasu jsme měli katastrofální. Za úvodních devět minut jsme vstřelili pouhou jednu branku oproti pěti brankám hostů a rázem jsme prohrávali 15:19. Toto čtyřbrankové vedení si Kopřivnice udržovala až do 24. Minuty. Vypadalo to, že letošní suverén soutěže už si své vedení pohlídá. Sáhli jsme k osobní obraně na dva nejlepší střelce hostů a to přineslo své ovoce. Ve 29. minutě už byl rozdíl ve skóre pouze jednobrankový ve prospěch Kopřivnických hráčů. V úplném závěru jsme hráli celoplošnou osobní obranu na všechny hráče, která nás již tolikrát v sezoně zachránila. D9ky ní jsme získali míč a po rychlém útoku, který následoval, srovnal třicet vteřin před koncem Radim Kulhánek na konečných 29:29. Kopřivnice měla ještě možnost posledního útoku, Martin Babčaník v brance však poslední střelu vyrazil a my jsme tak mohli slavit zisk jednoho bodu, proti budoucímu účastníkovi extraligy, který pro nás, po průběhu 2. poločasu, měl cenu vítězství.

Letošní ročník 1. ligy jsme tak zakončili na 10. nesestupové pozici, všem, kteří nás během sezony podporovali, patří obrovské dík!

 

Branky: Picha Lukáš 8, Fiedor Daniel 6, Etrich 5, Hracha 5/1, Kulhánek 4, Groh 1

Sestava: Martin Babčaník, Pavel Šturma – Robert Fiedor, Michal Paclík, Matěj Vitoušek, Pavel Etrich, Jakub Kirschbaum, Pavel Bonaventura, Daniel Fiedor, Jan Neumann, Radim Kulhánek, Karel Hracha, Jiří Groh, Lukáš Picha

Vyloučení: 7:7

ČK: (Kirschbaum Jakub) 1:1

Diváci: 180

Foto zde

 

 

22. kolo 2. ligy starších dorostenců

1.HK Dvůr Králové – TJ Sokol Úvaly 30:24 (17:12)

První poločas byl nesmírně vyrovnaný, přičemž lehce navrch měli naši hráči. Svou převahu potvrdili až v závěru poločasu, kdy odskočili do pěti brankového vedení 17:12.

Ve druhém poločase naši hráči udržovali své vedení. Za celý druhý poločas se hosté nedostali blíž jak na dostřel pěti branek a naši hráči si tak zaslouženě dokráčeli pro dva body.

Sezonu tedy zakončili vítězstvím a se ziskem 22 bodů obsadili celkové 5. místo 2. ligy.

 

Branky: Neumann 12/3, Bonaventura 4, Hynek a Vitoušek po 3, Čipera, Macejka a Šeba po 2, Balla a Hampl po 1

Sestava: Jan Vitvar – Josef Čipera, Lukáš Hynek, Dan Balla, Štefan Macejka, Matyáš Hampl, Jan Neumann, David Šeba, Pavel Bonaventura, Matěj Vitoušek

Vyloučení: 4:3

Diváci: 27

 

22. kolo 1. ligy mladších dorostenců

1.HK Dvůr Králové – KH Kopřivnice 24:40 (12:19)

Mladší dorostenci se před posledním zápasem dostali, vinou velmi podivného vítězství Zlína na palubovce Karviné, na sestupovou příčku a čekal je tak nelehký úkol. Zvítězit proti silné Kopřivnici.

Naši hráči drželi s favorizovaným soupeřem krok pouze do 5. minuty. Po té se projevila převaha hostů, kteří se sérií šesti branek dostali do vedení 3:9. Toto vedení ve 23. minutě zvýšili již na devět branek 7:16. Do kabin se nakonec šlo za stavu 12:19.

Ani úvod druhého poločasu nenasvědčoval, že by se na vývoji utkání mělo něco měnit. Hosté v 5. minutě odskočili až na rozdíl jedenácti branek 13:24. Konečné skóre se zastavilo na stavu 24:40.

Naši mladší dorostenci nakonec tedy obsadili 11. místo a jejich setrvání v nejvyšší soutěži není jisté.

 

Branky: Věcek Jan ml. 6, Kučera 5/1, Veselý 4/1, Kudláček 3, Balla 3/1, Mečava, Šeba a Voňka po 1

Sestava: Roman Věcek – David Kudláček, Matyáš Hampl, Dan Balla, Petr Souček, David Šeba, Adam Kučera, Jan Hassman, Marko Mečava, David Vojtíšek, Petr Voňka, Jan Věcek, Lukáš Veselý

Vyloučení: 1:4

Diváci: 45

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *