1. liga2. ligaČlankyDorostJiná upozorněníMužiŠkolní ligaŽáci

Shrnutí sezony 2014/2015

HázenáO tomto víkendu skončily soutěže i našim žákům, což byly poslední kategorie našeho klubu, které ještě hrály. Je na čase tedy zhodnotit uplynulou sezonu. 

Muži – 1. liga

Muži skončili v letošním ročníku 1. ligy na 10. místě, s bilancí 7 výher, 3 remíz, 12 porážek a se skóre 491:555. Těsně se tak vyhnuli hrozbě sestupu. Hlavní předsezónní cíl byl tedy splněn! Nejlepším střelcem týmu a zároveň devátým nejlepším střelcem 1. ligy, byl benjamínek Lukáš Picha, který nastřílel ve 22 zápasech 103 branek! V příští sezoně nejspíš čeká 1. ligu opět velká obměna týmů.

Po sportovní stránce by mělo být vše jasné. Soutěž by měl opustit letošní mistr KH Kopřivnice, který má právo postupu do extraligy a podle všech zpráv podal přihlášku do nejvyšší soutěže. Opačným směrem by měl jít poslední tým extraligy, Sokol Přerov HC. Ze soutěže by měli sestoupit poslední dva týmy, tedy Tatran Bohunice a TJ STM Olomouc. Ty by měli nahradit vítězové baráže mistrů druhých lig, Sokol Ostrava a BHS Starý Plzenec. Nejisté je setrvání v soutěži týmu HCB OKD Karviná B. Jak to však bude před začátkem soutěže, je vždy překvapení, protože záleží na zájmu klubů o postup, potažmo setrvání v soutěži.

Do hry zasáhli tyto hráči, celkem 26 (v závorce počet branek): Martin Babčaník (1), Pavel Šturma, Robert Boháč, Jan Vitvar – Lukáš Picha (101), Tomáš Tomeš (78), Daniel Fiedor (63), Pavel Etrich (60), Radim Kulhánek (48), Karel Hracha (31), Martin Kotík (25), Jakub Kirschbaum (22), Martin Zelinka (19), Michal Paclík (10), Robert Fiedor (10), Jiří Groh (8), Jan Kirschbaum (2), Matěj Vitoušek (2), Daniel Picha (1), Pavel Bonaventura, Josef Čipera, Lukáš Gogolák, Marek Janeba, Miloslav Jůza, Jan Neumann, Martin Voňka

Autor -Lukáš Hloušek Foto Autor -Lukáš Hloušek Foto Autor -Lukáš Hloušek Foto
Návštěvnost zápasů mužů za celou sezonu opět atakovala hranici 2000! Přesněji, 1910 diváků si v letošní sezoně našlo cestu na házenou do haly ve Strži, to je čtvrtá největší návštěva v celé soutěži, za týmy Strakonic, Kopřivnice a Nového Veselí. Největší návštěva utkání 1. ligy byla ve Strži na derby s Náchodem v 5. kole, 280 diváků. Na utkání 3. kola Českého poháru s Duklou Praha dorazilo dokonce rovných 300 diváků. Více čtěte zde.
Oficiální stránky házenkářského klubu 1. HK Dvůr Králové v síti Facebook

Starší dorost – 2. liga (Čechy)

Starší dorostenci v letošním roce působili ve 2. lize skupina Čechy a obsadili 5. místo s bilancí 11 výher a 9 porážek. Jejich skóre činilo 514 vstřelených branek a 468 obdržených. Nejlepším střelcem týmu se stal Jan Neumann se 100 vstřelených branek. Většina hráčů staršího dorostu již také nastupovala za muže v 1. lize!

Do hry zasáhli tyto hráči, celkem 17 (v závorce počet branek): Jan Vitvar, Robert Boháč – Jan Neumann (100), Jan Kirschbaum (84), Lukáš Hynek (48), Matěj Vitoušek (46), Lukáš Picha (43), Pavel Bonaventura (42), Josef Čipera (27), Petr Voňka (26), Štefan Macejka (25), Dominik Jirousek (23), Dan Balla (13), Marek Janeba (12), David Šeba (10), Matyáš Hampl (9), Rudolf Koblasa (6)

Společné foto Starší dorost Starší dorost

Mladší dorost – 1. liga

Mladší dorostenci v letošním roce působili v nejvyšší soutěži a jejich cílem bylo udržet se. Tento cíl vypadal velice nadějně až do posledního kola, kdy se před nás dostal tým Zlína díky nečekanému vítězství na palubovce Karviné. Naši hráči tak obsadili 11. místo s bilancí 4 výher, 1 remízy a 17 porážek. Jejich skóre činilo 567 vstřelených branek a 772 obdržených. Nejlepším střelcem týmu byl Petr Voňka se 129 vstřelenými brankami. Po roce se tak náš tým nejspíš bude opět stěhovat do 2. ligy.

Do hry zasáhli tyto hráči, celkem 19 (v závorce počet branek): Roman Věcek, Dominik Jerie, Jan Malínský – Petr Voňka (129), Jan Věcek (93), Adam Kučera (83), David Kudláček (54), Marko Mečava (50), Vojtěch Štok (47), David Šeba (31), Radek Cvejn (30), Lukáš Veselý (25), Jan Hassman (8), David Vojtíšek (6), Dan Balla (5), Matyáš Hampl (3), Daniel Němeček (3), Petr Souček, Daniel Karlík

Společné foto Mladší dorost Mladší dorost

Starší žáci

Starší žáci se v letošním roce zúčastnili 12 turnajů a odehráli celkem 39 zápasů s celkovou bilancí 15 vítězství a 24 porážek. Jejich skóre činilo 618 vstřelených branek a 719 obdržených. Nejlepším střelcem týmu se stal Filip Šturm se 162 vstřelenými brankami. Celkově obsadil náš tým v Inter REG lize starších žáků 5. místo v konkurenci týmů Handball Liberec A, HBC Ronal Jičín, HC TJ Náchod, Handball Liberec B, 1. HC Pardubice, ElektroPraga Jablonec a TJ Sport CASINOS Turnov.

Do hry zasáhli tyto hráči, celkem 16 (v závorce počet branek): Filip Šturm (162), Zdeněk Krejčí (150), Dominik Glas (62), Zdeněk Malík (54), Martin Picha (53), Marek Šíl (21), Dominik Jerie (20), David Schmidt (19), David Nanár (17), Jan Mencl (14), Nicolas Steiner (9), Matěj Pavelka (9), Jiří Blažek (3), Jakub Kamberský (3), Matěj Šturma (1), Daniel Fiedor ml. (1)

Společné foto Starší žáci Starší žáci

Mladší žáci

Mladší žáci se v letošním roce zúčastnili 9 turnajů a odehráli celkem 36 zápasů s celkovou bilancí 5 vítězství, 1 remízy a 30 porážek. Jejich skóre činilo 264 vstřelených branek a 512 obdržených. Nejlepším střelcem týmu se stali shodně se 44 brankami Marek Šíl, David Nanár a Daniel Fiedor ml. Celkově obsadil náš tým v Inter REG lize mladších žáků 6. místo v konkurenci týmů Handball Liberec A, HBC Ronal Jičín, HC TJ Náchod, Handball Liberec B, 1. HC Pardubice a ElektroPraga Jablonec.

Do hry zasáhli tyto hráči, celkem 14 (v závorce počet branek): Marek Šíl (44), David Nanár (44), Daniel Fiedor ml. (44), Jakub Kuhn (36), Šimon Teuber (20), Nicolas Steiner (18), Matěj Pavelka (17), Antonín Černý (17), Jakub Kamberský (12), Tomáš Voňka (7), Tomáš Havel (3), Jaroslav Novák (1), Jakub Janeček (1), David Schmidt

Společné foto Mladší žáci Mladší žáci

Minižáci

Minižáci nebyli v letošním roce opět přihlášeni do pravidelné soutěže organizované krajským svazem. Důvodem byl požadavek svazu na povinné zařazení osobní obrany, což se našim trenérům zdálo jako nesmysl pro tak malé hráče. Celkem se tedy zúčastnili dvou turnajů. Odměnou pro malé házenkáře tak byl vícedenní turnaj v Litovli, kterého se účastnili od 22. – 24. května, a kde obsadili, v konkurenci týmů z celé ČR, třetí místo s bilancí 8 vítězství, 2 remíz a 1 porážky.

Do hry zasáhli tyto hráči, celkem 10 (v závorce počet branek): Jakub Kuhn (100), Antonín Černý (37), Tomáš Voňka (25), Jakub Janeček (10), Šimon Teuber (2), Jaroslav Novák (2), David Mrázek (1), Josef Rutrle, Matěj Pospíšil, René Stejskal

Společné foto Mladší žáci Mladší žáci

Přípravka

I naši nejmladší házenkáři, kteří se formou zábavných cvičení a her učí základy házené se v letošním roce činili. Je v nich velký příslib do budoucna a pro příští sezonu jsou připraveni účastnit se turnajů v malé házené (4+1). Nábor hráčů probíhá neustále během celého roku, nikdy není pozdě na to začít, proto rodiče neváhejte! Informace o trénincích, na které můžete svou ratolest přivézt, aby si házenou vyzkoušela, najdete na webových stránkách klubu www.1hkdk.cz/treninky. S házenou se můžete seznámit také na všech základních školách v našem městě, kde probíhají kroužky miniházené! Čtvrté a páté třídy základních škol po té soupeří v tradiční DVORSKÉ ŠKOLNÍ LIZE MINIHÁZENÉ, pořádané pod záštitou našeho klubu. Více o tom níže. Aktivní nábor bude probíhat po letních prázdninách!

Nábor Hrajte miniházenou

Školní liga miniházené

Zdárně proběhl další ročník školní ligy. Do soutěže se opět zapojily všechny ZŠ z města a dokonce i z Bílé Třemešné. Tato klání jsou stále velice populární. V kategorii 4. tříd zvítězila ZŠ 5. květen a v kategorii 5. tříd ZŠ Schulzovy sady – Školní. Nejlepším střelcem v kategorii 4. tříd se stal Tomáš Formánek z týmu ZŠ 5. květen se 72 brankami. Nejlepším střelcem v kategorii 5. tříd se stal Daniel Fiedor ml. z týmu ZŠ Strž se 135 brankami. Školní liga objevuje neustále nové házenkářské talenty a nejinak tomu bude i v roce příštím.

Školní liga 2013/2014 Školní liga 2013/2014 Školní liga 2013/2014

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *