Dorostenci zahájili sezonu vítězně!

Foto 1HKDKO uplynulém víkendu začala sezona taky našim dorostencům. Po sestupu mladších dorostenců z nejvyšší soutěže byla pro letošek tato kategorie v našem klubu zrušena. Mladší dorostenci tak budou nastupovat společně s jejich staršími kolegy ve 2. lize staršího dorostu.

2. liga starších dorostenců

TJ Jiskra Třeboň – 1. HK Dvůr Králové 21:24 (10:13)

K zápasu v Třeboni jsme nastoupili se 7 hráči do pole, ale vzhledem k obnovenému zranění kolene nemohl do hry zasáhnout Petr Voňka. Ten tým podpořil alespoň 100% úspěšností sedmimetrových hodů. Tým soupeře odehrál zápas též bez střídání.

Kromě začátku utkání, kdy jsme prohrávali 2:0, jsme po celý zápas udržovali mírné vedení. Kluci dobře pracovali v obraně a poradili si s „narostlým“ Pavlem Zahradníkem z Třeboně. Ten chvílemi působil na spojce, kde ho k ničemu nepustil David Šeba a také na pivotu, kde se s ním velmi dobře „popral“ Štefan Macejka. Ten navíc umocnil svůj výkon v útoku na postu pravého křídla a s počtem 9 branek se stal střelcem zápasu. Jan Kirschbaum splnil úkol „ostré“ spojky a ve druhém poločase byl vysunut soupeřem na „osobku“. Velmi dobře se prezentovali i tři mladší dorostenci. Filip Šturm se 3 brankami z postu levého křídla působil velmi jistě, Matyáš Hampl se 2 brankami ukázal svým pohybem ve 2.poločase potenciál pro další zápasy a jednou skóroval i Daniel Balla, který též předvedl jak je možné „nedat“ trhák. V zápase jsme si vyzkoušeli i pár kombinací, na kterých však ještě musíme zapracovat. Nesmíme zapomenout ani na Honzu Vitvara v brance, který kromě několika zdařených zákroků zlikvidoval i sedmimetrový hod.

Autor: Martin Voňka

Další utkání hrají v neděli 27.9. od 16 hodin v domácím prostředí s týmem Českých Budějovic.

Branky: Macejka 9, Kirschbaum Jan 5, Šturm 3, Voňka Petr 3/3, Hampl 2, Balla a Šeba po 1

Sestava: Vitvar Jan – Balla Daniel, Macejka Štefan, Šeba David, Šturm Filip, Kirschbaum Jan, Hampl Matyáš, Voňka Petr

Diváků: 42

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *