Osm statečných ve Strakonicích neuspělo

Lukáš Hloušek FotoV pouhých osmi hráčích jsme museli odehrát 1. kolo 1. ligy mužů na palubovce aspiranta na titul.

1. kolo 1. ligy mužů

ČZ HBC Strakonice 1921 – 1.HK Dvůr Králové 35:20 (15:6)

Shrňme si, co utkání předcházelo. Kvůli zranění se do letní přípravy nemohl zapojit Tomáš Tomeš, který ještě teď doléčuje zraněný kotník. V pohárovém utkání v Bělé pod Bezdězem si obnovil zranění kolene Petr Voňka. Tím nám tedy odpadly dvě spojky, se kterými se počítalo do základní sestavy. Před utkáním se Strakonicemi jsme dále přišli o nemocné bratry Fiedory. Z rodinných důvodů nemohl ani pilíř obrany Kuba Kirschbaum. A v práci byl tou dobou Radim Kulhánek s Karlem Hrachou. Ve stavu zraněných jsou také mladíci Janeba s Hynkem. Tedy děvět hráčů mimo hru. Zároveň hrál starší dorost, jeho hráče jsme tedy nemohli použít na doplnění kádru, a proto musela první utkání sezony odehrát taková sestava, jaká ho odehrála.

Většina hráčů co odcestovala, nehrála ani na svých obvyklých postech. Post střední spojky zaujmul Pavel Etrich. Na pravou spojku musel Martin Kotík. Na křídla se postavili Martin Zelinka s Michalem Paclíkem. V pivotu hrál Matěj Vitoušek. Jedinou klasickou spojku jsme měli v Lukáši Pichovi. Na střídačce pak byl připraven Pavel Bonaventura. V brance tradičně Martin Babčaník. Před námi byl asi ten nejtěžší soupeř. Strakonice vyhlásily v letošním roce jediný cíl a tím je vítězství v soutěži. Tyto všechny okolnosti měly výrazný vliv na vývoj utkání.

Domácí hráči se v úvodu dostali do vedení, po rychlém protiútoku. Naše postavená obrana však toho domácím moc nedovolovala a tak jsme se ve 4. minutě dostali do vedení 2:1 my. Bylo to však poprvé a naposledy v celém utkání. Přesto jsme až do 13. minuty hráli s domácími vyrovnanou partii, to byl stav 4:4. Našim největším problémem však byla hra v útoku, kde se nám nedařilo zakončovat, odevzdávali jsme míče domácím a ti nás trestali z rychlých protiútoků. Ve 22. minutě se nám navíc zranila poslední spojka, co zbývala, Lukáš Picha si zvrtnul kotník. Zbytek utkání jsme tak museli odehrát bez střídání. Na levou spojku se postavil Pavel Bonaventura. Od stavu 4:4 jsme se po té prosadili až ve 26. minutě. Vládcem utkání byl domácí tým, který odcházel do šaten za výrazného vedení 15:6. My jsme se již „těšili“ na poločas druhý.

Domácí točili sestavou, na hřišti se prostřídalo všech 14 hráčů, které měli domácí na soupisce. Za to našich sedm statečných šlapalo vodu. V 10. minutě byl poprvé v utkání rozdíl mezi soupeři desetibrankový. Domácím jistě také trochu opadla koncentrace z vývoje utkání. Naše oslabená sestava se po té zmohla ještě k poslednímu odporu, chvílemi jsme byli i lepší a ve 44. minutě jsme snížili na osm branek. V závěrečné desetiminutovce ale definitivně došly síly a domácí tak nakonec navýšili náskok na konečných 15 branek.

Doufejme, že se Lukáš Picha dá rychle do kupy a bude moci zasáhnout již do dalšího utkání. To nás čeká již příští víkend, kdy v domácím prostředí, tradičně v sobotu od 17 hodin, přivítáme nováčka z Ostravy.

 

Branky: Kotík 6/2, Etrich, Paclík a Vitoušek po 3, Bonaventura 2, Picha Lukáš 2/1, Zelinka 1

Sestava: Martin Babčaník – Michal Paclík, Pavel Etrich, Martin Kotík, Martin Zelinka, Pavel Bonaventura, Matěj Vitoušek, Lukáš Picha

Vyloučení: 1:3

ČK: 0:0

Diváci: 230

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *