Dorostenci pokračují v dobrých výkonech, porazili Nové Veselí!

Foto 1HKDKV sobotu 7.11 jsme odehráli v Dolní Cerekvi další zápas staršího dorostu se záložním týmem Nového Veselí. Zápas byl přeložen na žádost domácího týmu.

7. kolo 2. ligy starších dorostenců

TJ Sokol Nové Veselí B – 1. HK Dvůr Králové 18:31 (9:12)

Zápas byl přeložen na žádost domácího týmu a tak jsme nemohli využít služeb Lukáše Pichy, který odcestoval na reprezentační soustředění. Navíc se nám zranil Honza Vitvar v brance a další hráč měl jiné priority. A tak tým odcestoval v 8 hráčích. Naopak soupeř nastoupil s maximálním počtem 14 hráčů hrajících pod hlavičkou Nového Veselí. Z toho dokonce 2 hráči prvoligového A-týmu, dále pak hráči Havlíčkova Brodu a Dolní Cerekve. Abychom nemuseli celý zápas hrát bez střídání, tak si svou brankářskou premiéru odbyl Petr Voňka. Zhostil se své role na jedničku a tým držel po celé utkání skvělými zákroky.

Zápas nebyl vůbec jednoduchý i když ve 26. min první půle jsme vedli již 11:6 a vypadalo to, že nebudeme mít komplikace. Poté jsme však museli vystřídat Davida Šebu pro bolest kolena a soupeř se třemi brankami v řadě dotáhl.

Do druhého poločasu však David již nastoupil a opět zpevnil obranu na středu. Soupeř s námi držel krok ještě 9 min, poté jsme však 7 brankami za sebou utkání rozhodli. Velmi dobře se střelecky prezentoval Honza Kirschbaum, který se stal s 10 brankami nejlepším střelcem zápasu.

Kluky je potřeba pochválit za bojovnost, kdy v závěru nastupovali přes bolest Štefan Macejka , David Šeba i Matyáš Hampl. Poslední minuty jsme dokonce již vzhledem k výsledku odehráli pouze v 5 hráčích. Svoji rychlostí na soupeře opět platil Ruda Koblasa a po zranění se vrátil v dobré formě i Dan Balla. Svým dílem přispěl i Dominik Jerie, který tentokrát sice nedal branku, ale v důležitých chvílích pomohl týmu vystřídat. Nejlepší hráčem byl však Petr Voňka, který svůj výkon v brance umocnil i 3 proměněnými sedmičkami, po kterých se stihl vrátit do své branky.

Nyní je potřeba, aby se kluci dali opět zdravotně do kupy, abychom mohli porazit další „mišmaš“ týmy.

Autor: Martin Voňka

Další utkání hrají v neděli 22.11. od 16 hodin v domácím prostředí s vedoucím týmem Pardubic.

Branky: Kirschbaum Jan 10, Koblasa 7, Šeba 6, Macejka 3, Voňka Petr 3/3, Balla 2

Sestava: Petr Voňka – Daniel Balla, Štefan Macejka, David Šeba, Jan Kirschbaum, Matyáš Hampl, Dominik Jerie, Rudolf Koblasa

Diváků:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *