1. liga2. ligaČlankyDorostMuži

Vyloupili jsme Jičín!

Lukáš Hloušek FotoV 10. kole 1. ligy házené mužů jsme zajížděli k regionálnímu derby na palubovku rezervy extraligového Jičína. Ve zdejší hale se nám dlouhodobě nedaří a body se odtud rozhodně nevozí snadno. Starší dorostenci cestovali na palubovku Šťáhlav!

10. kolo 1. ligy mužů

HBC Ronal Jičín B – 1.HK Dvůr Králové 18:27 (10:11) 

První poločas byl jako na houpačce. Neustále jsme se s domácími přetahovali o jednobrankové vedení. Když už to ve 27. minutě vypadalo, že domácí odskočí do většího náskoku (10:8). Přišel obrat, po kterém jsme už v utkání neprohrávali. Do šaten jsme odcházeli za našeho vedení 10:11 a s vědomím, že dnes zde můžeme uspět.

Po pauze domácí začali hrát vysunutou obranu na naše spojky. Nám se ale podařilo navázat na náš výkon z konce poločasu prvního a zvýšili jsme náš náskok na 10:13 v 6. minutě 2. poločasu. Domácím se ještě ve 14. minutě podařilo srovnat na 14:14. Pro zbytek utkání jim ale naše dobře fungující obrana se skvěle chytajícím Martinem Babčaníkem, který si také skvěle postavil tyče branky, dovolila skórovat pouze čtyřikrát. Naopak nám se v útoku dařilo téměř vše, na co jsme sáhli. Při vysunuté obraně padala po většinu času zodpovědnost v útoku na Kubu Kirschbauma, který se úspěšně rval s domácí obranou. Z křídla a značky sedmimetrového hodu byl stoprocentní Karel Hracha, na pivotu uplatňoval zkušenosti Dan Fiedor. Náš náskok tak postupně narostl až na 9 branek a předváděli jsme opravdu pohledné akce, kterým mohla zatleskat početná skupina našich fandů, kterým děkujeme za podporu i na venkovním hřišti! Devítibrankové vedení jsme udrželi až do konce utkání a připsali jsme si tak velmi důležité body. Před Vánoci by tak nakonec mohlo být přeci jen veseleji, než to během podzimní části vypadalo. Nyní musíme body z venku potvrdit také doma.

Poslední utkání letošního roku nás čeká tuto sobotu. V domácím prostředí přivítáme loňského účastníka extraligy, který je momentálně na posledním místě tabulky, Sokol Přerov HC. Utkání začíná v tradiční čas, od 17 hodin!

Branky: Hracha 6/1, Fiedor Daniel 5, Kirschbaum Jakub a Picha Lukáš po 4, Etrich 3, Hynek, Kotík, Kulhánek, Paclík a Zelinka po 1

Sestava: Martin Babčaník, Pavel Šturma – Michal Paclík, Lukáš Gogolák, Pavel Etrich, Martin Kotík, Jakub Kirschbaum, Martin Zelinka, Daniel Fiedor, Radim Kulhánek, Pavel Bonaventura, Karel Hracha, Lukáš Hynek, Lukáš Picha

Rozhodčí: Bečička, Bubeníček

Vyloučení: 6:5 ŽK: 3:3 ČK: 0:0

Diváci: 120

Sled branek 1. poločas: 1:0, 1:2, 3:2, 3:3, 4:3, 4:5, 5:5, 5:6, 7:6, 7:8, 10:8, 10:11

Sled branek 2. poločas: 10:13, 11:13, 11:14, 14:14, 14:15, 15:15, 15:18, 16:18, 16:25, 18:25, 18:27

 

 

10. kolo 2. ligy starších dorostenců

TJ Sokol Šťáhlavy – 1. HK Dvůr Králové 25:20 (13:8)

V neděli 6.12.2015 jsme zajížděli do Šťáhlav zatím vůbec v nejslabším složení. Ke zraněným Danu Ballovi a Štefanu Macejkovi přibyl ještě Matyáš Hampl. Navíc jsme nemohli počítat ani s Lukášem Pichou, který bojoval v témže čase za muže. Museli jsme tedy trochu improvizovat a vytáhli Honzu Vitvara z branky na pravé křídlo, resp. pivota. Na obou postech se střídal opět s bývalým gólmanem Dominikem Jeriem. Další zkušenosti posbíral i Matěj Šturma. Rudu Koblasu jsme posunuli na pravou spojku, kde však neměl moc příležitostí vyniknout. Standard předvedli Honza Kirschbaum s Davidem Šebou. Na obou stranách bylo k vidění velké množství technických chyb. V obraně jsme v tomto složení propadávali především na postu pivota a též v bránění narostlé spojky domácích Dominika Ulče, který vysílal na Petra Voňku nechytatelné rány. Se soupeřem jsme hráli vyrovnaně na začátku zápasu, kdy jsme dokonce 10 minut vedli a pak i celý druhý poločas, který skončil remízou. Na lepší výsledek jsme v tomto složení bohužel neměli nárok.

Autor: Martin Voňka

 

Poslední utkání letošního roku hrajeme v neděli 13.12. od 15 hodin. V domácím prostředí přivítáme vedoucí celek tabulky, TJ Sokol Úvaly.

Branky: Kirschbaum Jan 9/2, Šeba 5, Koblasa 3, Jerie a Šturm po 1, Voňka Petr 1/1

Sestava: Petr Voňka – Filip Šturm, David Šeba, Jan Kirschbaum, Rudolf Koblasa, Dominik Jerie, Matěj Šturma, Jan Vitvar

Rozhodčí: Polák, Smékal

Vyloučení: 3:4 ŽK: 3:2 ČK: 0:0

Diváků: 62

Sled branek 1. poločas: 

Sled branek 2. poločas: 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *