Před sezonou 2016/2017

Foto 1HKDKNa soupisce našeho týmu je aktuálně 22 hráčů včetně starších dorostenců. Z toho je 18 odchovanců! Nejstarším hráčem je 39 letý Daniel Fiedor, nejmladším hráčem 16 letý Dan Balla. Věkový průměr týmu činí 23,6 let.

Před letošní sezonou se nám podařilo posílit post brankáře, kam se po šestileté pauze vrací náš odchovanec, 25 letý, Vladimír Pišl. Z dorostu do týmu mužů přešla šestice našich odchovanců, z nichž většinu jste mohli na naší palubovce vidět už v loňské sezoně – spojky Jan Kirschbaum, Lukáš Picha křídla Štefan Macejka, Rudolf Koblasa a brankář Jan Vitvar. Trenérské duo Michal Picha a Miloslav Falta dále mohou počítat se čtveřicí starších dorostenců – David Šeba, Petr Voňka, Dan Balla a Matyáš Hampl.

Bohužel výrazná je také kolonka absencí. Již v průběhu loňské sezony náš tým opustila dvojce pivotů Robert Fiedor a Matěj Vitoušek, kteří ukončili/přerušili kariéru. Jiří Groh natrvalo přestoupil do celku HBC Ronal Jičín a Lukáši Gogolákovi nebylo prodlouženo hostování z jeho pražského mateřského klubu. Do zaslouženého sportovního důchodu konečně mohl odejít zkušený brankář Pavel Šturma. Nejistá je situace okolo našich dvou nejzkušenějších hráčů, Martina Babčaníka a Radima Kulhánka, kteří se zatím nepřipojili k týmu.

Soupiska 1.HK Dvůr Králové
FIEDOR Daniel 39 let spojka/pivot
BABČANÍK Martin 35 let brankář
KULHÁNEK Radim 34 let spojka
HRACHA Karel 30 let křídlo
KOTÍK Martin 28 let křídlo
ZELINKA Martin 28 let pivot/křídlo
ETRICH Pavel 27 let křídlo
ZORÁD Jan 26 let křídlo
PIŠL Vladimír 25 let brankář
KIRSCHBAUM Jakub 22 let spojka
PACLÍK Michal 21 let křídlo
HYNEK Lukáš 20 let křídlo
BONAVENTURA Pavel 20 let pivot
MACEJKA Štefan 19 let křídlo/spojka
KIRSCHBAUM Jan 19 let spojka/pivot
KOBLASA Rudolf 19 let křídlo
PICHA Lukáš 19 let spojka
VITVAR Jan 19 let brankář
VOŇKA Petr 18 let spojka
ŠEBA David 17 let spojka
HAMPL Matyáš 17 let křídlo/spojka
BALLA Dan 16 let pivot/křídlo

Nováčky 1. ligy jsou celky Liberec Handball, SK Velká Bystřice a z extraligy sestupující HC Zlín. Vzhledem k přechodu extraligy na společnou česko-slovenskou interligu od sezony 2017/2018 dochází ke změně herního modelu také v 1. lize. Vítěz 1. ligy bude hrát baráž o postup do interligy s 10. celkem letošního ročníku extraligy. Celky na 11. a 12. místě extraligy sestupují přímo do 1. ligy. Z 1. ligy přímo sestupují poslední čtyři týmy do 2. lig, dle jejich oblastní příslušnosti.

Foto 1HKDK