Mladší žáci zvítězili na turnaji ve Velkém Meziříčí

HázenáV sobotu se naši mladší žáci vydali na celodenní turnaj do Velkého Meziříčí, kterého se zúčastnilo celkem 8 týmů z různých koutů republiky a dokonce i zahraniční tým z Rakouska. Naši kluci sehráli celkem 5 zápasů (1x20min), z toho 3 ve skupině, semifinále a finále.

Hned v prvním zápase s Českými Budějovicemi jsme předvedli nejlepší výkon, dařily se nám secvičené kombinace včetně zakončení a v obraně jsme pracovali téměř bez chyb. Druhý zápas proti Ivančicím jsme začali v podobném stylu a rychle se ujali vedení 4:0. Soupeř však zareagoval osobní obranou Jakuba Kuhna a v útoku hrou na dva pivoty. Najednou byli kluci bezradní, zápas se vyrovnal a soupeř šel dokonce do vedení 11:10. Závěr jsme však zvládli a zápas dovedli do vítězného konce. V posledním zápase skupiny jsme si poradili s domácím A týmem a zaslouženě skupinu vyhráli. Ve druhé skupině, též suverénně, dominoval rakouský Linz a tak to vypadalo, že se s ním kluci potkají ve finále. Jak se však ukázalo, byla naše skupina silnější a tak poté, co jsme v semifinále porazili B-tým domácích, nás opět čekalo „áčko“. Domácí hráli obranu 2-4, která nám v prvním zápase dělala problémy. Navíc už v semifinále bylo vidět, že jsou kluci unaveni. Začátek jsme měli opět skvělý a brzo vedli 4:0. Poté jsme několikrát v útoku „odevzdali“ balón a domácí se dotáhli až na 1 brankový rozdíl. Dvě minuty před koncem však Jakub Janeček prostřelil gólmana z křídla a navýšil skóre na rozdíl 3 branek. O vítězi turnaje bylo rozhodnuto.

Kluci zaslouženě celý turnaj vyhráli. Jakub Kuhn byl zvolen jednomyslně všemi trenéry nejlepším hráčem turnaje. Jako jediný tým jsme neměli na začátku stálého brankáře, ale během turnaje se blýskl pěknými zákroky Tomáš Malý. Pochválit je potřeba všechny kluky. Tomáš Voňka i přes zdravotní problémy vypomohl týmu v těžkých chvílích. Po většinu času však úspěšně zastupoval rozehrávku Šimon Teuber. Druhým našim nejlepším střelcem byl Tonda Černý hrající na pivotu. Ten by určitě vyhrál soutěž v počtu nastřelených tyčí. Na Honzu Všetečku zbyla nepopulární pravá spojka, střelecky se sice neprosadil, ale turnaj odehrál téměř bez střídání. Na křídlech se pak střídali Jakub Janeček, Jakub Ježek, Vojtěch Mazák, Jakub Antoš a benjamínek Matěj Pospíšil.

Kromě zápasu s Ivančicemi jsme velmi dobře bránili, navíc jsme se dokázali včas vracet a za celý turnaj nepustili soupeře do rychlého útoku. Kluci si mohli porovnat svoje dovednosti a také zjistili jak jsou na tom se svoji fyzickou kondicí. Teď jen neusnout na vavřínech a pokračovat v práci. Stále je co zlepšovat !!

Výsledky našeho týmu: 

Skupina A: 
1.HK Dvůr Králové Lokomotiva České Budějovice 12:5
1.HK Dvůr Králové HK Ivančice 13:11
1.HK Dvůr Králové TJ Sokol Velké Meziříčí A 12:6
Semifinále:
1.HK Dvůr Králové TJ Sokol Velké Meziříčí B 8:3
 
Finále:
1.HK Dvůr Králové TJ Sokol Velké Meziříčí A 8:5


Sestava: Tomáš Malý – Jakub Kuhn (29), Antonín Černý (13), Šimon Teuber (6), Tomáš Voňka (2), Jakub Janeček (2), Vojtěch Mazák (1), Jan Všetečka, Jakub Antoš, Jakub Ježek, Matěj Pospíšil

Trenér: Martin Voňka, Martin Černý

 
Mladší žáci - turnaj Velké Meziříčí