Muži zvítězili na přípravném turnaji v Havlíčkově Brodě

HázenáV neděli 5.2. se muži zúčastnili přípravného turnaje v Havlíčkově Brodě. Turnaj byl rozdělen do dvou skupin po třech týmech a hrálo se na 2×25 minut. Play-off po té na 2×20 minut. Zápasová porce to tedy byla velmi slušná. Soupeřem nám byly druholigové týmy z české i moravské části 2. ligy.

Rozlosování nám do skupiny přisoudilo týmy Sokol Telnice (aktuálně 9. místo 2. liga jižní Morava) a domácí TJ Jiskra Havlíčkův Brod (aktuálně 7. místo 2. liga jihozápadní Čechy). Ve druhé skupině byly týmy HK Ivančice (aktuálně 2. místo 2. liga jižní Morava), TJ Jiskra Třeboň (aktuálně 8. místo 2. liga jihozápadní Čechy) a Slavoj Třešť (aktuálně 5. místo Jihomoravská liga).

Díky dvěma přesvědčivým vítězstvím ve skupině jsme postoupili do finále, kam nám vývoj ve druhé skupině určil jako soupeře HK Ivančice. Finále se hrálo až v 16:30, tři hodiny od našeho posledního zápasu ve skupině. Byl tedy čas jít se „posilnit“ do místní sympatické restaurace Kozlovna. Do finále už nemohl nastoupit Radim Kulhánek, kterého trápilo zraněné lýtko. Cennými radami tak alespoň doplnil náš zkušený realizační tým. Nutno říct, že na obou finalistech byla znát jistá únava z náročného programu a dlouhé pauzy. Utkání bylo chvílemi až zbytečně moc vypjaté, nikdo se ale naštěstí nezranil a nám se podařilo dovést ho nakonec do vítězného konce.

Plnou porci zápasových minut absolvoval v brance Láďa Pišl a blýskl se nejedním skvělým zákrokem. Hlavně ve finále byl naší velkou oporou. Nejlepším střelcem našeho týmu se stal zkušený Dan Fiedor se 17 brankami, který po hřišti lítal jak za mlada. K tomu mu jistě dopomohly jeho nové kompresní podkolenky, které si nyní musí pořídit celý tým. Své první minuty v týmu mužů nasbíral benjamínek Dan Balla a hned se také prosadil dvěma brankami.

Máme za sebou tedy první a zároveň i poslední herní přípravu před začátkem jarní části první ligy. Muži nyní spolu s dorostenci ještě absolvují od středy do neděle soustředění na horách ve Strážném a v sobotu 18.2. se na Vás budeme těšit v tradiční čas ve Strži. Soupeřem nám bude tým TJ JM Chodov.

Výsledky našeho týmu: 

Výsledky ve skupině:
1.HK Dvůr Králové Sokol Telnice 32:19
Branky: Fiedor a Hracha po 6, Etrich a Šeba po 5, Kotík 4, Kirschbaum Jan
a Kulhánek po 2, Voňka Petr a Zelinka po 1
1.HK Dvůr Králové TJ Jiskra Havlíčkův Brod 27:21
Branky: Fiedor 7, Kotík 5, Etrich a Šeba po 4, Kirschbaum Jakub 3, Balla,
Hracha, Voňka Petr a Zelinka po 1
Finále:
1.HK Dvůr Králové   HK Ivančice  17:14
Branky: Fiedor 4, Voňka Petr 3, Etrich, Kirschbaum Jan a Zelinka po 2, Balla,
Hracha, Kirschbaum Jakub a Šeba po 1


Sestava a počet branek: Vladimír Pišl – Daniel Fiedor (17), Pavel Etrich (11), David Šeba (10), Martin Kotík (9), Karel Hracha (8), Petr Voňka (5), Jakub Kirschbaum (4), Jan Kirschbaum (4), Martin Zelinka (4), Dan Balla (2), Radim Kulhánek (2)

Trenér: Michal Picha, Miloslav falta

 
Muži - turnaj v Havlíčkově Brodě