Shrnutí sezony 2016/2017

HázenáUplynulý rok přinesl házené ve Dvoře Králové nad Labem pozitivní okamžiky. V kategorii mužů se podařilo zapojit mladé odchovance a v 1. lize skončit na 7. místě. V ročníku, kdy padala 4 mužstva jsme posledním zápasem proti vítězi 1. ligy potvrdili svoji účast i pro příští sezónu. Svoji kariéru tuto sezónu ukončili Daniel Fiedor a Pavel Šturma. Naopak tým posílil na brankářském postu Vladimír Pišl.
V mládežnických kategoriích jsme loňskou sezónu obsadili mladší dorost (2. liga), starší a mladší žáky. Chyběla tedy kategorie přípravky a minižáků. Od příští sezony bychom chtěli tuto kategorii obnovit.

Muži – 1. liga

Muži skončili v letošním ročníku 1. ligy na 7. místě, s bilancí 8 výher, 2 remíz, 10 porážek a se skóre 487:537. O bod před regionálním rivalem z Náchoda a pouze o skóre za dalším regionálním rivalem z Jičína. Vyhnuli se hrozbě sestupu i když v letošním ročníku měly „padat“ čtyři týmy. Hlavní předsezónní cíl byl tedy splněn! Nejlepším střelcem týmu a zároveň šestým nejlepším střelcem 1. ligy, byl Lukáš Picha, který nastřílel ve 20 zápasech 96 branek! V příští sezoně nejspíš čeká 1. ligu opět velká obměna týmů.

Soutěž opouští letošní mistr ČZ HBC Strakonice 1921, který postupuje do extraligy. Opačným směrem jde poslední tým extraligy, Tatran Litovel. Ze soutěže sestupují čtyři týmy. Talent Plzeň B, Sokol Ostrava, Liberec Handball a TJ STM Olomouc, který se již v průběhu odhlásil. Tyto týmy nahradí vítězové baráže mistrů druhých lig, TJ Sokol Vršovice a Legata Hustopeče. Soutěž tak bude mit pouze deset týmů.

Do hry zasáhli tyto hráči, celkem 21 (v závorce počet branek): Martin Babčaník (4), Vladimír Pišl, Jan Vitvar – Lukáš Picha (97), Pavel Etrich (55), Martin Kotík (54), Jakub Kirschbaum (54), Daniel Fiedor (50), Karel Hracha (41), David Šeba (31), Petr Voňka (25), Martin Zelinka (25), Radim Kulhánek (17), Michal Paclík (8), Miloslav Jůza (7), Jan Kirschbaum (7), Pavel Bonaventura (7), Lukáš Hynek (5), Jan Zorád (1), Rudolf Koblasa, Dan Balla

Návštěvnost zápasů mužů za celou sezonu se zastavila na čísle 1708! To je čtvrtá největší návštěva v celé soutěži, za týmy Velké Bystřice, Strakonic a Bystřice pod Hostýnem. Největší návštěva utkání 1. ligy byla ve Strži na derby s Náchodem ve 14. kole, 250 diváků! Absolutní zaznamenané maximum je z roku 2009/2010, kdy se zde hrála extraliga. V tom roce navštívilo všechny zápasy celkem 6420 diváků. V těsném závěsu je premiérová prvoligová sezona 2000/2001, v tom roce to bylo 6300 diváků. Více čtěte zde.
Autor -Lukáš Hloušek Foto

Mladší dorost – 2. liga (Čechy)

Mladší dorostenci v letošním roce působili ve 2. lize skupina Čechy a obsadili 7. místo s bilancí 8 výher a 10 porážek. Jejich skóre činilo 479 vstřelených branek a 515 obdržených. Nejlepším střelcem týmu se stal Dominik Glas se 101 vstřelenými brankami. Tým byl také výrazně doplněn o starší žáky!

Do hry zasáhli tyto hráči, celkem 13 (v závorce počet branek): Jiří Blažek (1) – Dominik Glas (101), Filip Šturm (87), Martin Picha (68), Daniel Fiedor (47), Dominik Jerie (42), Matěj Pavelka (40), Zdeněk Krejčí (37), Jakub Kamberský (21), Marek Šíl (20), Nicolas Steiner (6), David Nanár (5), Jan Všetečka (4)

Společné foto

Starší žáci

Starší žáci z důvodu zapojení se do týmu mladšího dorostu neabsolvovali pravidelnou soutěž. Několikrát se ale zúčastnili turnajů s týmy Jičína a Náchoda. Sehráli vyrovnané zápasy. Jejich zkušenosti z vyšší kategorie byly znát, což je příslibem do budoucna.

Společné foto

Mladší žáci

Mladší žáci se v letošním roce zúčastnili několika turnajů KHK za účasti Jičína a Náchoda, víc týmu v této kategorii bohužel v královéhradeckém kraji není. Do hry se zapojili i někteří minižáci.

Do hry zasáhli tito hráči, celkem 16: Jakub Kuhn, Antonín Černý, Šimon Teuber, Jaroslav Novák, Jakub Antoš, Jakub Janeček, Jan Všetečka, Tomáš Malý, Jakub Ježek, Vojtěch Mazák, Tomáš Voňka, Josef Rutrle, Václav Lahučký, David Mrázek, Jakub Jíra, Matěj Pospíšil

Minižáci a přípravka

I naši nejmladší házenkáři, kteří se formou zábavných cvičení a her učí základy házené se v letošním roce činili. Je v nich velký příslib do budoucna a pro příští sezonu jsou připraveni účastnit se turnajů v malé házené (4+1). Nábor hráčů probíhá neustále během celého roku, nikdy není pozdě na to začít, proto rodiče neváhejte! Informace o trénincích, na které můžete svou ratolest přivézt, aby si házenou vyzkoušela, najdete na webových stránkách klubu www.1hkdk.cz/treninky. S házenou se můžete seznámit také na všech základních školách v našem městě, kde probíhají kroužky miniházené! Čtvrté a páté třídy základních škol po té soupeří v tradiční DVORSKÉ ŠKOLNÍ LIZE MINIHÁZENÉ, pořádané pod záštitou našeho klubu. Více o tom níže. Aktivní nábor bude probíhat po letních prázdninách!

Nábor Hrajte miniházenou

Školní liga miniházené

Zdárně proběhl další ročník školní ligy. Do soutěže se opět zapojily všechny ZŠ z města. Tato klání jsou stále velice populární. V kategorii 4. tříd zvítězila ZŠ Schulzovy sady – Legionářská a v kategorii 5. tříd ZŠ 5. květen. Nejlepším střelcem v kategorii 4. tříd se stal Matěj Struna z týmu ZŠ Podharť se 70 brankami. Nejlepším střelcem v kategorii 5. tříd se stal Tomáš Formánek z týmu ZŠ 5. květen se 104 brankami. Školní liga objevuje neustále nové házenkářské talenty a nejinak tomu bude i v roce příštím.

Školní liga 2016/2017

Náš spolek je z větší části příspěvkovou organizací a proto děkujeme především našemu největšímu sponzoru a to je město Dvůr Králové nad Labem, které nás podporuje a my se jej snažíme reprezentovat na poli házené po celé ČR. To samé, byť v menší míře platí pro KHK. Nesmíme zapomenout ani na dvorské patrioty z řad soukromých firem, kteří patří již několik let k našim sponzorům. Nakonec chceme poděkovat všem věrným divákům.

Pro rok 2017 je potřeba v mužské kategorii pokračovat v omlazování týmu, zvýšit zápasové vytížení mladých hráčů tak, aby nabrali potřebné zkušenosti nutné k účasti ve vyšších soutěžích ČR.

V mládežnických kategoriích je před námi výchova nové generace dorostenců, kteří se v letošním roce premiérově představí ve 2. lize staršího dorostu.
V žákovské generaci se rodí také velmi slibná generace, dokáže hrát vyrovnané zápasy s rivalem z Jičína. Pro nadcházející sezonu byli starší žáci přihlášeni do soutěže Středočeského kraje, aby se zvýšila jejich zápasová zátěž. V následujícím roce bychom se měli zúčastnit kvalifikace do celorepublikové žákovské ligy starších žáků.

V kategorii MINI je potřeba najít nové trenéry, kteří by byli ochotni obětovat svůj čas našemu sportu a výchově mladých házenkářů. To je úplně nejdůležitější úkol.
Oddíl házené ve Dvoře Králové nad Labem je dlouhodobě ukotven v tomto sportu na mapě ČR. V minulosti byly silné i slabší generace, které reprezentovaly naše město. Doufejme, že jsme si vybrali slabší sezony a výsledkově půjdeme v nadcházejícím období zase na horní příčky 1. ligy.