Ze souboje s Jičínem berou starší žáci dva body!

HázenáV sobotu 7.10.2017 jsme v naší hale hostili oba týmy Jičína, kteří s námi hraji přebor starších žáků Středočeského kraje.

1.HK Dvůr Králové – HBC Jičín A 23:30 (10:13)

V prvním zápase jsme narazili na A-tým, jehož výsledky budily respekt. Věděli jsme, že pokud máme se soupeřem držet krok, tak si mnoho nezahrají menší kluci narození 2005 a 2006. I tak jsme nastoupili v průměru s o rok mladším týmem. Kluci předvedli i tak velmi dobrý výkon. Zpočátku jsme si udržovali jednogólové vedení a to až do 18.min, kdy soupeř srovnal a poté šel do vedení. Koncovka 1.poločasu se nám nevydařila, a tak jsme ho prohráli 13:10. Ve druhém poločase jsme se soupeřem stále drželi krok, když jsme ještě ve 12. minutě prohrávali stále pouze o 3 branky. V závěru už klukům došly síly a tak zaslouženě vyhrál Jičín, možná až zbytečně vysokým rozdílem. V zápase jsme se nevyhnuli technickým chybám a nedali kromě tří sedmiček i vyložené šance. Špatně jsme se též vyrovnali  s agresivní vysunutou obranou. Celkově však kluci předvedli, že mají potenciál hrát s těmi nejlepšími. Bohužel na starší kolegy to nestačilo.

Sestava a branky: Kuhn  8/1, Steiner 6/1, Černý Antonín 4, Janeček 3, Všetečka Jan 2, Antoš, Ježek, Krejzl, Malý, Novák, Pospíšil, Teuber, Voňka Tomáš

1.HK Dvůr Králové – HBC Jičín B 19:18 (5:10)
Do druhého zápasu jsme poslali na křídla kluky, kteří předtím zahřívali lavičku. Od začátku nemohl nastoupit Jakub Kuhn, který se zranil v předchozím duelu. V tomto obsazení jsme však za soupeřem zaostávali. Ve 22.minutě jsme prohrávali již 10:3 a poslali tedy na hřiště tu nejsilnější možnou sestavu. Zkorigovali jsme ještě do poločasu výsledek o 2 branky. Ve druhé půli měli kluci za úkol hrát secvičené kombinace a ty se jim dařily. V obraně se vypořádali s hrou soupeře na dva pivoty a tak nastal obrat. Kluci se ujali vedení 11:10 šňůrou šesti branek a do konce zápasu už soupeři nepovolili přebrat vedení na jejich stranu. V závěru už opět docházely síly (tentokrát především z důvodu již jednoho odehraného zápasu), a tak škoda neproměněného trháku Jakubem Kuhnem, kdy mohl ve 20.minutě zvýšit až na rozdíl 5 branek. Nestalo se. Naopak, následovala dvě vyloučení a soupeř se přiblížil na rozdíl jedné branky. Více však už nestihl, a tak kluci mohli slavit vítězství. Střelecky se probral Šimon Teuber, který stále nevyužívá svůj potenciál. Se stejně starými hráči jsme tedy tentokrát vyšli vítězně a hlavně si zahrálo všech 13 hráčů.
Sestava a branky: Teuber 6, Kuhn  5, Steiner 5/1, Černý Antonín 2, Janeček 1, Všetečka, Antoš, Ježek, Krejzl, Malý, Novák, Pospíšil, Voňka Tomáš
Královéhradecký kraj
Realizováno za finanční podpory královéhradeckého kraje!