V prvním letošním utkání naši žáci zvítězili!

HázenáV neděli jsme přivítali prvního soupeře v jarní části přeboru starších žáků. Ze středních Čech k nám dorazil tým Spartaku Příbram, aktuálně o dvě příčky níže než naši kluci. Ve svém středu za ně také nastoupila jedna dívka, která nám vstřelila i branku.

1.HK Dvůr Králové – Spartak Příbram 38:30 (21:12)

K zápasu jsme se sešli zatím v největším počtu a to ještě v hledišti seděli zranění Jakub Janeček s Pavlem Horákem. Nastoupili jsme do zápasu v nejsilnější možné sestavě a brzy vedli větším rozdílem. V 15.minutě za stavu 15:6 jsme vystřídali kompletní šestici hráčů a poslali bojovat „menší“ a povětšinou mladší kluky. Ti se toho ujali velmi dobře a po 5 minutách hry drželi rozdíl ve skóre o 8 branek. Poločas jsme vyhráli přesvědčivě 21:12.

Ve druhé půli se už klukům tolik nedařilo, ale vzhledem k výsledku si opět zahráli i ti menší.

Celkově se nám nedařilo příliš v obraně a také jsme velmi málo hráli nacvičené akce. Udělali jsme velké množství technických chyb, hlavně při přechodu do rychlého útoku. Proti silnějšímu soupeři bychom s touto hrou jen stěží uspěli, a proto se musíme do dalších zápasů zlepšit.

Střelecky  a rychlostně opět exceloval Jakub Kuhn a k němu se přidali Šimon Teuber s Nicolasem Steinerem.

Sestava a branky: Malý, Krejzl – Kuhn 15, Teuber 7, Steiner 6, Černý A. 4, Všetečka 2, Mazák 2, Voňka T. 1, Rutrle 1, Novák, Pospíšil, Antoš, Ježek