Starší žáci zakončili sezonu dvěma zápasy za víkend

HázenáV sobotu 2.6.2018 jsme přívítali v předposledním zápase Sokol Úvaly, aktuálně druhý tým tabulky. V neděli jsme odehráli poslední zápas této sezóny proti Mělníku.

1.HK Dvůr Králové – Sokol Úvaly A 25:28 (14:15)

Kluci odehráli s tímto soupeřem vyrovnaný zápas. Podali zatím svůj nejlepší výkon v soutěži. Velká škoda zranění Jakuba Kuhna ve 2.poločase. Ostatní kluci bojovali a drželi se soupeřem krok. První poločas jsme prohráli o jednu branku a to jsme nedali několik „loženek“. V polovině druhé půle byl stav 22:22. Poté nám soupeř odskočil na 3 branky a kluci už neměli sílu zareagovat. Během zápasu sehráli celou řadu secvičených akcí a to s úspěšným koncem. V závěru to pak chvíli vypadalo, že umí i bránit. Pěkný zápas.

Sestava a branky: Malý, Krejzl – Steiner 8/1, Kuhn 6, Černý Antonín 3, Antoš 3, Teuber 2, Všetečka Jan ml. 2, Voňka Tomáš 1, Ježek, Pospíšil, Rutrle

1.HK Dvůr Králové – Házená Mělník A 15:22 (9:11)

V neděli jsme odehráli poslední zápas této sezóny proti Mělníku. Ten už se nám tolik nevydařil. Bylo vidět, že nám došly síly. Navíc zraněný Jakub Kuhn, který to šel zkusit, musel už v prvním poločase pro bolest skončit. Ve druhém se pak přidalo zranění Šimona Teubera. Se soupeřem jsme drželi krok do poloviny 2. poločasu, kdy byl stav 14:14. Pak už jsme odpadli. Během zápasu jsme opět měli problém vstřelit z jasných příležitostí branku.
Nakonec jsme tedy skončili na 5.místě za A-týmy Jičína, Mělníka, Úval a B-týmem Jičína. Ten jsme sice 2x porazili, nicméně jsme zaspali v ostatních zápasech proti slabším týmům. Nutno ještě poznamenat, že věkově měli všichni medailisti založenou sestavu převážně na ročníku 2003. My si naopak kromě Nicolase Steinera zahrajeme příští sezonu ve stejném složení. Uvidíme, kde a s kým budeme zápasit.
Nejlepším střelcem přeboru starších žáků Středočeského kraje se stal se 163 brankami Jakub Kuhn. S průměrem těsně pod 10 na zápas jednoznačně předčil i o rok starší soupeře. Gratulujeme.
Během celé sezóny jsme málokdy hráli v optimální sestavě, trápila nás zranění. Kádr je bohužel velmi úzký a tak jsme mnohdy na víc neměli. Pravdou je též, že fyzická kondice není ideální ani u jednoho z kluků a na to bychom se měli zaměřit v přípravě na další sezónu.

Sestava a branky: Malý, Krejzl – Teuber 5, Steiner 4/2, Černý Antonín 3, Kuhn 1, Antoš 1, Rutrle 1, Všetečka, Voňka Tomáš, Janeček Jan ml.