Rozhovor s prezidentem klubu Pavlem Etrichem

Ani jsme se nenadáli a je tu nová sezóna, kterou jsme zatím slibně odstartovali. Díky našim sponzorům, kteří jsou s námi i letos, se házené ve Dvoře zkrátka daří. Také jsme získali statut sportovního centra, což dodává klubu ještě větší prestiž. Navíc se přes zimu odehrálo spoustu novinek a některé se ještě chystají. Určitě by vám neměly uniknout, proto jsem poprosila pro zodpovězení zvídavých otázek člověka snad nejvíce povolaného, dlouholetého hráče a prezidenta dvorského házenkářského klubu, Pavla Etricha. Ahoj Pavle, jsem ráda, že jsi souhlasil s rozhovorem pro naše fanoušky. A gratuluji ke svatbě!

⭐️Prozraď mi, změnilo se něco ve vedení klubu? Budeme mít tu čest, seznámit se s nějakými novými osobnostmi dvorské házené?

Změnilo se toho hodně. S koncem minulého roku skončil v pozici prezidenta klubu Martin Voňka, který tuto funkci vykonával přes 10 let. Chtěl bych mu touto cestou ještě jednou poděkovat za jeho dlouholeté služby a čas, který házené věnoval. Do funkce jsem byl nově zvolen já. Výbor klubu následně rozšířil Jirka Groh na pozici sportovního manažera, Anna Laubová, jako členka výboru zodpovědná za legislativu a Radim Kulhánek. Výbor je nyní tedy devítičlenný a skloubí se v něm dravé mládí a zkušenost, stejně jako na hřišti. 🙂 Myslím, že zatím to funguje skvěle. Před letošní sezonou management klubu posílila ještě Šárka Vondrová, která se bude starat o propagaci. Postupně rozšiřujeme infrastrukturu a věřím, že jsme na dobré cestě.

⭐️Jistě bude naše fanoušky zajímat i to, kdo má naše borce na starost, co se týče tréninku. Kdo jim letos bude dávat do těla?

Hlavním trenérem i pro letošní sezonu zůstává Michal Picha. Jeho pravou rukou by měl být hrající asistent trenéra Jirka Groh. Kondiční přípravu a regeneraci má na starosti další posila trenérského štábu, Matouš Blažek.

⭐️Tuto sezónu se po letech obnovil B tým a daří se mu. To je skvělé! V jaké hlavě se zrodila myšlenka a komu se jí podařilo realizovat?

Tou myšlenkou se v podstatě celý výbor zabíral již v loňské sezoně. Vedli jsme o tom dlouhé debaty a nakonec jsme se takto rozhodli. Pevně věřím, že to bylo správné rozhodnutí. V posledních letech není nouze o příchozí hráče do kategorie mužů z řad našich odchovanců. Ne všichni však mohou nastoupit za muže hned v 1. lize. Skok mezi 2. ligou st. dorostenců a 1. ligou mužů je obrovský. Bylo tedy logické založit rezervní tým, kde by herně méně vytížení hráči sbírali důležité herní zkušenosti po přechodu z dorostu do mužů pod dozorem starších a zkušených hráčů. Letos jsme navíc nepřihlásili starší dorost, jelikož nebyl dostatečný počet hráčů. Starší dorostenci tedy mají letos šanci vybojovat si místo v A týmu, nebo se vyhrají za B tým.

⭐️A ještě nějakými novými týmy se můžeme pyšnit? V jakých kategoriích a soutěžích se letos jméno 1.HKDK objevuje?

Jak jsem již zmínil, pro letošek jsme se rozhodli přihlásit místo starších dorostenců, mladší dorostence. Sice je trošku nepříjemné, že my, jako východočeský tým jsme byli zařazeni do skupiny Jižní Morava, ale ve finále toho cestování zas o tolik víc nebude. Kluci aspoň poznají jiné soupeře. Podařilo se nám taky navázat spolupráci se sousedním Jičínem. Někteří naši hráči si díky tomu zahrají 1. ligu za Jičín a Jičín nám vypůjčí některé své hráče do naší soutěže. Dalším novým týmem jsou minižáci, kteří se letos zapojí do turnajové společné regionální soutěže libereckého a královéhradeckého kraje stejně jako mladší a starší žáci. Máme tedy naplněny téměř všechny kategorie!

⭐️Můžeme se tedy těšit na novém povrchu ve Strži i na nové hráče? Nebo se soupiska stává již ze starých známých a léty prověřených jmen?

My již delší dobu stavíme hlavně na našich odchovancích, takže žádné posily z cizích klubů nehlásíme. To však neznamená, že by nebyly vidět nové tváře. Diváci se mohou těšit na mladý tým dvorských házenkářů. Soupisku A týmu mužů tvoří 24 jmen a věkový průměr je 24 let. Perličkou je, že B tým před touto sezonou posílila čtveřice zkušených hráčů, která by právě měla doplňovat dravé mládí. Jsou to Pavel Šturma, Jirka Šimek, kteří obnovili hráčskou kariéru, Lukáš Gogolák, který přestoupil zpět po delším angažmá v Libčicích a klubech pražského přeboru a Filip Richter, který se vrátil z Itálie.

⭐️Proslýchá se, že nová sezóna bude v nových barvách. Můžeš nám alespoň naťuknout, jak budou nové dresy vypadat?

Pro letošní sezonu jsme zvolili bílo modrou variantu. Bude to změna, ale věřím, že dresy se budou líbit a co je hlavní, přinesou nám hodně vítězství. Nyní jsou v tisku. Mohu prozradit, že by je mimo jiné měl zdobit znak města.

⭐️Nechci Tě dlouho zdržovat, vím, že máš jako prezident i jako novomanžel mnoho povinností. Proto se na závěr už jen zeptám: Co bys popřál 1.HKDK do budoucna?

1.HKDK přeji co nejvíce branek v sítích soupeřů, co nejméně v naší síti, pokud možno žádná zranění a ať se nadále klub rozrůstá.

Díky za Tvůj čas, Pavle. Ať se daří!